شاید یکی از سوالاتی که معمولا دانش آموزان می پرسند این باشد: چگونه برای مطالعه آماده شویم؟ آماده شدن برای مطالعه نیازمند یک مناسب است. در این مقاله از مجله آموزشی بوکیاتو قصد داریم پاسخ این سوال که بهترین مکان برای مطالعه کجاست؟ را به شما عزیزان بدهیم. پس حتما با ما همراه باشید.


در ابتدا باید گفت شما نیازمند یک مکان مناسب برای مطالعه‌ای خوب هستید. اگر پاسخ شما به ۹ سوال زیر بله باشد، مکان شما برای مطالعه بسیار عالیست و می توانید از زمان و انرژی خود بیشترین استفاده را ببرید.

۱. آیا محل مطالعه من در هر زمانی که به آن نیاز داشته باشم، در دسترسم هست؟

اگر مکانی را که برای مطالعه انتخاب کردید در هر زمانی در دسترستان نباشد زیاد خوب نیست. مثلا کتابخانه ای که فقط چند روز در هفته باز هست. بنابراین اگر به هر دلیلی از چنین مکان هایی برای مطالعه استفاده می کنید حتما برنامه ریزی را داشته باشید که از زمان های قابل استفاده نهایت استفاده را ببرید.

۲. آیا مکان مطالعه شما از مزاحمت آزاد است؟

مهم است که زمان مطالعه مزاحمتی نداشته باشیم. مثلا مجبور نشوید تابلوی لطفا مزاحم نشوید را در دست بگیرید.

۳. آیا مکان مطالعه من بدون حواس پرتی است؟

تحقیقات نشان می دهد که بیشتر دانش آموزان در محیط آرام بهترین هستند. اگر هم متوجه شدید که پخش یک موسیقی خلق و خو و حال شما را بهتر می کند، حتما صدای آن را در حجم کم نگه دارید.

۱۱ حقیقت عجیب درمورد رویا
پیشنهاد مطلب

۴. آیا محل درس خواندن من شامل تمام مواد و لوازم آموزشی مورد نیاز است؟

اطمینان حاصل کنید که محل درس خواندن شما شامل منابع مرجع و وسایلی مانند خودکار و مداد، کاغذ، خط‌کش، ماشین حساب و هر چیز دیگری که ممکن است لازم تان شود، باشد. اگر برای کارهای تحصیلی خود از رایانه استفاده می کنید، حتما در محل مطالعه تان یک رایانه وجود داشته باشد.

۵. آیا فضای مطالعه من دارای میز است؟

هنگام درس خواندن و آماده شدن برای یک امتحان سعی کنید از یک میز مناسب استفاده کنید و اندازه‌ آن طوری باشد که بتوانید همه چیزهایی را که برای مطالعه نیاز دارید، روی آن قرار دهید. 

۶. آیا محل مطالعه من فضای کافی برای جادادن وسایلم را دارد؟

شما به فضایی نیاز دارید که همه وسایل مورد نیاز مطالعه تان را در خود جای دهد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که محل مطالعه شما جای کافی برای نگهداری همه وسایلتان، اعم از میز، کتاب، دفتر و … را داشته باشد.

موسیقی چه اثری بر روی مغز شما دارد؟
پیشنهاد مطلب

۷. آیا محل مطالعه من صندلی راحتی دارد؟

نشستن روی یک صندلی که راحت نیست، می تواند باعث ناراحتی یا درد کمر شود که مطالعه را سخت می کند. البته صندلی هم که خیلی راحت باشد، ممکن است شما را خواب آلود کند. یک صندلی انتخاب کنید که در آن می توانید برای مدت طولانی بنشینید و تمام توجه تان را روی درس خواندن حفظ کند.

۸. آیا مکان درس خواندن من نور کافی دارد؟

میزان نور مورد نیاز شما بستگی به آنچه که شما انجام می دهید، دارد. نور کافی برای مطالعه یعنی اینکه شما براحتی بتوانید ببینید و حین مطالعه دچار ناراحتی نشوید.

۹. آیا محل مطالعه من دمای مناسبی دارد؟

اگر محل مطالعه شما خیلی گرم باشد، ممکن است احساس خواب آلودگی کنید. اگر بیش از حد سرد باشد، ممکن است تمرکز شما کاهش یابد. دمایی را برای مطالعه انتخاب کنید که ذهن و بدن شما بهترین عملکرد را در آن داشته باشد.

داشتن یک مکان مناسب مطالعه برای درس خواندن خیلی مهم است، پس حتما در انتخاب یک مکان مناسب دقت کنید تا انرژی تان را بیهوده از دست ندهید.

منبع این مقاله: وبسایت How To Study

کانال سروش مارکت کتاب بوکیاتو:       کانال سروش بوکیاتو
پیج اینستاگرامی بازارچه کتاب بوکیاتو:   
[adinserter name=”adment-468″]