شاید این روزها با وجود منابع مختلف تست زنی از ناشران مختلف انتخاب داوطلبان کنکور کمی سخت شده باشد اما بعضی کتاب ها کمی با بقیه فرق دارند. در این مقاله از مجله تخصصی کتاب بوکیاتو قصد داریم سری کتاب های میکرو طبقه بندی انتشارات بین المللی گاج را مورد بررسی دقیق قرار دهیم.


انتشارات گاج در سال های گذشته با تنوع کتاب و تخصصی کردن موضوعات درسی به صورت جداگانه و همچنین استفاده از طراحی های جذاب توانسته خود را بعنوان یک صاحب سبک در زمینه منابع آموزشی معرفی کند. انتشارات گاج انصافا هم در این کار موفق بوده و در حال حضر سهم وسیعی از بازار کتاب های آموزشی را در اختیار دارد.

کتاب های میکرو طبقه بندی گاج
در این سری از کتاب‌ های کمک درسی انتشارات بین المللی گاج، مباحث مطرح شده با توجه به فصل‌ های کتاب درسی چیده شدند. در هر مبحث از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ ها و مثال‌ ها، سوالات تألیفی چهار گزینه‌ ای مطرح شده و در لا به‌ لای این سوالات، نمونه‌ تست‌ های کنکور سراسری داخل و خارج از کشور نیز مطرح شده تا هیچ مطلبی از قلم نیفتد.
اساس سوالات کتاب‌ های تست میکرو طبقه‌ بندی گاج، طبقه‌ بندی تست ها بر مبنای طرح درس معلمان در کلاس درس است. به طوری که معلم پس از پایان هر جلسه، بتواند قسمتی از این کتاب را مشخص کند تا دانش‌ آموزان با پاسخ‌ گویی به تست‌ های آن قسمت با نحوه‌ طرح تست و دیدگاه طراحان کنکور آشنا شده و تسلط کافی را بر مباحث پیدا کند. چیدمان تست‌ ها در دروس مختلف متفاوت است اما در دروس اختصاصی اساس چیدمان تست‌ ها، روند آموزش مبحث بوده و ترتیب تست‌ ها از ساده به دشوار است. در پاسخ‌ های تشریحی برای دانش‌ آموزانی که با مطالب هر مبحث آشنایی لازم را ندارند، درسنامه‌ ای آموزشی ارائه شده است. در این مجموعه، تمرین‌ ها و مثال‌ های کتاب درسی در قالب تست مطرح شده‌ اند.

تست های کتاب های میکرو طبقه بندی
سوالات این سری از کتاب های انتشارات گاج به سه دسته تقسیم زیر می شوند:
۱. تست های تالیفی و سطر به سطر: این سوالات تمامی مطالب، تمرین ها، فعالیت ها، آزمایش ها و خلاصه همه کتاب درسی را پوشش می دهند. همچنین سطح این تست ها مطابق سلیقه طراحان کنکور و مشابه سوالات کنکور طراحی شده است.
۲. تست های کنکور: معمولا سوالات کنکور چند سال گذشته نیز در هر مبحث قرار داده شده است. همچنین تست های منتخب کنکورهای دانشگاه آزاد نیز در این قسمت آورده شده اند.
۳. آزمون های آزمایشی: در برخی از کتاب های سری میکرو طبقه بندی سوالات آزمون های آزمایشی مختلف نیز گنجانده شده است.

پاسخنامه تشریحی کتاب های میکرو طبقه بندی گاج
در قسمت پاسخ تشریحی سوالات کتاب های میکرو طبقه بندی یا بهتر بگوییم درسنامه کتاب، توضیحات مربوط به هر مبحث بصورت کامل جامع و خلاصه برای شما آورده شده است. بنابراین بعد از مطالعه کتاب درسی شما در صورت اشتباه در تست، نیازی به مراجعه دوباره به کتاب درسی ندارید و در پاسخ تشریحی سوال می توانید کاملا مشکل خود را برطرف کنید. همچنین در این قسمت، درسنامه ها به زیر موضوع های آن مبحث تقسیم شده اند تا شما تمامی نکات مربوطه را فرا گیرید.

ویژگی های کتاب های میکرو طبقه بندی گاج

  • پوشش تمامی مطالب کتاب درسی
  • تست های تالیفی مناسب در کنار تست های کنکور
  • درسنامه های جامع در قالب پاسخ تشریحی
  • عدم نیاز به مرور دوباره کتاب
  • طراحی خلاقانه کتاب

معایب کتاب های میکروطبقه بندی گاج

  • حجم بالای کتاب
  • قیمت بالای کتاب

جمع بندی
کتاب های میکرو طبقه بندی گاج را می توان یک مرجع تست با درسنامه های کامل در قالب پاسخ های فوق تشریحی در نظر گرفت. هرچند در برخی دروس حجم کتاب بالاست اما ارزش مطالب کتاب این مشکل را کنار می زند. به هر حال می توان این مجموعه را یک منبع کامل برای جمع بندی و تست زنی دانست.

شما هم اگر نظری درمورد کتاب های میکرو طبقه بندی گاج دارید حتما با ما و دوستان خود در میان بگذارید.

برای خرید کتاب های میکرو طبقه بندی گاج با تخفیف ویژه می توانید به بازارچه آنلاین کتاب بوکیاتو مراجعه کنید.
کانال سروش مارکت کتاب بوکیاتو:       کانال سروش بوکیاتو
پیج اینستاگرامی بازارچه کتاب بوکیاتو:   
[adinserter name=”adment-468″]

بررسی دقیق کتاب آیات و نکات گاج
پیشنهاد مطلب