کتابهای سری IQ کاری از انتشارات بین المللی گاج است که به نوبه خود بی نظیر است. در این مقاله از مجله آموزشی بوکیاتو به بررسی دقیق کتاب شیمی IQ گاج می پردازیم.


معرفی کتابهای IQ گاج

این سری کتاب‌ ها به دو گروه تقسیم می‌ شوند. گروه اول مخصوص دانش‌ آموزان دبستان و متوسطه اول است. شما با مطالعه گروه اول می‌ توانید خود را برای شرکت در آزمون‌ های ورودی مدارس نمونه و برتر و همچنین مراكز استعدادهای درخشان آماده کنید. گروه دوم مخصوص دانش آموزان کنکوری است و همگام با تغییر سطح سوالات کنکور سال‌ های اخیر منتشر شده.
در مجموعه IQ گاج فرض بر این شده که دانش آموز مطالب ابتدایی درسی را بخوبی میداند و در این کتابها بدنبال تکمیل مطالب است. از اینرو در کتابهای IQ گاج از طرح درسنامه‌ های طولانی پرهیز شده و درعوض دارای بانک تست بسیار غنی‌ تر، متنوع‌ تر و دشوارتری است.

نیم نگاهی به کتاب شیمی IQ گاج
کتاب شیمی iQ گاج مجموعه ای از تست های تالیفی، ترکیبی، آزمایشی سنجش و سراسری سال های ۹۰ به بعد و همچنین درسنامه های کاربردی و کوتاه است که این باعث شده حجم کمتری نسبت به میکرو شیمی جامع گاج داشته باشد.


تفاوت شیمی و شیمی جامع گاج

این سؤال برای خیلی از شماها پیش میاد که فرق شیمی با شیمی جامع گاج چیه! اگه خیلی خلاصه بخوایم به این سؤال جواب بدیم، باید بگوییم که در کتاب شیمی جامع، جنبه آموزشی کتاب بیشتره، ولی در کتاب شیمی iQ گاج جنبه تستی کتاب نقش پررنگ تری داره. درسنامه های کتاب شیمی جامع نسبت به شیمی آی‌کیو گاج خیلی مفصل تر تألیف شده و طبقه بندی دقیق تست ها باعث میشه که دانش آموز قدم به قدم با کتاب جلو بیاد و به قول معروف، شیمی رو یاد بگیره. این در حالیه که توی شیمی iQ فرض بر این بوده که دانش آموز نیاز کمتری به آموزش داره و درسنامه های خلاصه تر و عدم طبقه بندی تست ها به صورت خیلی ریز و منظم و وجود تست های دشوارتر، این کتاب را تبدیل به یک مجموعه گردن کلفت برای تست درس شیمی کنکور کرده است.
اگر هنوز نیاز به آموزش دارید ابتدا کتاب شیمی جامع رو خوب مطالعه کنید و بعد سراغ iQ بروید. ولی اگر از آموزش نسبی برخوردار هستین یا شیمی جامع رو تموم کردین و دنبال یک مجموعه تست میگردین کتاب شیمی آی‌کیو گاج انتخاب بسیار مناسبی است.


مولفان کتاب شیمی آی‌کیو گاج

آقایان «افشین احمدی» و «پویا الفتی» مولفان کتاب شیمی آی‌کیو گاج هستند.


بخش های مختلف کتاب

در شیمی آی‌کیو گاج تست ها بصورت درس به درس پیش میرود و از سال دوم آغاز شده و با سوالات مباحث شیمی پیش دانشگاهی پایان می یابد. در ابتدای هر بخش نیز درسنامه چند صفحه ای که شامل مهمترین نکات هر مبحث است آورده شده است.

بررسی کتاب ریاضی یازدهم تجربی سیر تا پیاز - ۳۵ درصد تخفیف دیجی کالا
پیشنهاد مطلب
[adinserter name=”in post”]


تست های تألیفی، نقطه قوت کتاب

در هر مبحث از کتاب شیمی iQ گاج، صدها تست تألیفی خوب و مطابق با سبک تست های چند سال اخیر کنکورهای سراسری وجود داره. 


شماره های سیاه رنگ، تست های ترکیبی

حتما میدونین که توی دو سه سال اخیر و به خصوص توی کنکور ۹۵ شاهد تست های ترکیبی زیادی توی درس شیمی بودیم که در اونها، نکته های متفاوتی از دو یا چند بخش کتاب های درسی بطور همزمان استفاده میشود. این کتاب پر از تست های ترکیبی هستش که شماره آنها با رنگ سیاه متمایز شده تا دانش آموز توجه بیشتری بکند. 


کنکورهای آزمایشی سنجش چند سال اخیر

تشابه نسبی تست های کنکورهای آزمایشی سنجش با تست های کنکورهای سراسری توی یکی دو سال اخیر، باعث شده تا دانش آموزان در درس شیمی به دنبال کنکورهای آزمایشی سنجش باشند. در کتاب شیمی آی کیو گاج در قسمتی مجزا تمام تست های مهم چند سال اخیر کنکورهای آزمایشی سنجش آورده شده و همشون هم پاسخ های تشریحی خوبی دارند.


کنکورهای سراسری از سال ۹۰ به بعد

در این کتاب سوالات درس شیمی کنکور از سال ۹۰ به بعد بصورت کامل آورده شده است. به قول مولفان کتاب بدلیل تغییر مباحث و همچنین پرهیز از حجیم شدن کتاب، از آوردن سوالات سال های دورتر اجتناب شده است.


درصدهای بالای ۹۰

سوالاتی با عنوان +iQ برای دستیابی به درصدهای بالا طراحی شده است تا دانش آموزان با تمامی جنبه های شیمی کنکور آشنا شود.

بهترین روش مطالعه برای کنکور
پیشنهاد مطلب


ویژگی های کتاب شیمی IQ گاج

مطابق با سبک جدید سوالات کنکور
تحلیل تست های کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور
بررسی هزاران تست تالیفی و ترکیبی
همراه با تست های +IQ در انتهای هر بخش برای مشاهده ایده های جدید
منطبق با سطح دشواری کنکورهای سال های اخیر
همراه با کنکور های سراسری داخل و خارج از کشور ۹۶

جمع بندی بررسی دقیق کتاب شیمی IQ گاج
در کتاب IQ شیمی گاج – جلد اول دانش آموزان رشته‌ علوم تجربی و رشته ریاضی این امکان را در اختیار خواهند داشت که برای تقویت تست‌ زنی و آشنایی با سوالات، به حجم قابل توجهی از تست‌ های طبقه‌ بندی شده‌ کنکور سراسری و کنکورهای آزمایشی دسترسی داشته باشند و به این ترتیب بتوانند با اعتماد به نفس بیشتری در جلسه‌ کنکور حاضر شوند.

برای خرید منابع انتشارات گاج با تخفیف ویژه فقط بمدت محدود کلیک کنید.
راستی اگر نظری درمورد مطلب بررسی دقیق کتاب شیمی iQ گاج دارید حتما با ما درمیان بذارید.

[adinserter name=”adment-468″]