سلام. در این نوشته قصد داریم نکاتی مهم درمورد کسانیکه دوست دارند زبان انگلیسی را بصورت خودآموز و آن هم در خانه یاد بگیرند، بیان کنیم که دانستن آنها قطعا می تواند خیلی به شما کمک کند. پس با ما همراه باشید.

نکته شماره اول: منبع مناسبی برای یادگیری انتخاب کنید.

قطعا انتخاب منبع مناسب درصد بالایی از مسیر آموزش زبان انگلیسی را برای شما هموار می کند. منابع و پکیج هایی زیادی در سطح اینترنت وجود دارد که انگلیسی را بصورت خودآموز به شما آموزش می دهند که اگر بخواهیم چند مورد از آنها را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • آموزش مکالمه نصرت
  • پکیج آموزش انگلیسی رزتا استون
  • متاپک آموزش زبان انگلیسی در خانه تاپ زبان
  • و…

نکته شماره دوم: در مسیر یادگیری زیاد سوال بپرسید.

در مسیر یادگیری زیاد سوال بپرسید.

در مسیر یادگیری زیاد سوال بپرسید.

از سوال کردن زیاد نترسید. هر جا و هر سوالی در ذهنتان پیش آمد از کسانیکه سطح زبان خوبی دارند بپرسید و اشکالات خود را برطرف کنید. اگر کسی نمی شناسید می توانید در سایت های زبان سوال خود را مطرح کنید. یا در شبکه های اجتماعی با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید.

پیشنهاد مطلب: آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی

نکته شماره سوم: تمرین مستمر و زیاد داشته باشید

یادگیری انگلیسی یک فرایند زمان‌بر و نیازمند صرف زمان زیاد است. سعی کنید یک برنامه روزانه برای یادگیری زبان داشته باشید و بصورت مستمر روی مهارت های خود کار کنید. مطالب و نکات گذشته را تمرین کنید تا در ذهنتان تثبیت شود. برای یادگیری لغت از روش علمی لایتنر استفاده کنید. این روش در حفظ و تثبیت لغت در حافظه بلندمدت بسیار می تواند مفید باشد. اگر با این روش آشنایی ندارید می توانید در ویکی پدیا درمورد آن مطالعه کنید.

دانلود مجموعه کامل english sing sing
پیشنهاد مطلب

نکته شماره چهارم: از فیلم های زبان اصلی استفاده کنید

از فیلم های زبان اصلی استفاده کنید

از فیلم های زبان اصلی استفاده کنید

یکی از راه های تمرین و سنجش چیزهایی که یاد گرفته اید تماشای فیلم های زبان اصلی است. یک فیلم مورد علاقه رو پخش کنید و سعی کنید مکالمات بازیگران را متوجه شوید. اگر هیچی متوجه نشدین اصلا نگران نباشید، زیرنویس انگلیسی فیلم را اجرا کنید و اشکالات خود را برطرف کنید. بار دیگر فیلم را بدون زیرنویس پخش کنید.

نکته شماره پنجم: با خودتان انگلیسی صحبت کنید.

سعی کنید جملات و مکالماتی که یاد می گیرید را با خودتان یا با دیگران به انگلیسی بگویید. اگر از کسی درخواستی دارید سعی کنید آن را به انگلیسی بگویید و از اشتباه و تپق نترسید.

نکته شماره ششم: اخبار انگلیسی گوش دهید.

اگر خیلی به دنبال کردن اخبار علاقه دارید، از این به بعد اخبار انگلیسی گوش دهید. گوش دادن به اخبار انگلیسی می تواند جملات و لغات رسمی انگلیسی را به شما آموزش دهد.

پیشنهاد مطلب: آشنایی با ۵ کالج برتر آموزش زبان انگلیسی در مالزی

نکته شماره هفتم: یادداشت برداری کنید.

همیشه یک دفترچه یادداشت همراه خود داشته باشید. هر چیزی که برایتان جدید است و یا در آن اشکال دارید را در یک دفترچه یادداشت کنید. در این دفترچه می توانید لغات جدید را یادداشت کنید و معنی آنها را جلوی آن بنویسید. و یا نکات گرامری که از یک آموزش یاد گرفتید اینجا یادداشت کنید تا بعدا از آن استفاده کنید.

نکته شماره هشتم: کتاب داستان بخوانید

در اینترنت عبارت short story را سرچ کنید و داستان های کوتاهی که به زبان انگلیسی هستند را دانلود کنید. مطالعه داستان های کوتاه انگلیسی می تواند به شما در یادگیری لغات جدید، تمرین نکات گرامری و تقویت مهارت ریدینگ و درک متن بسیار کمک کند.

آزمون MSRT شهریور ۹۹ برگزار می شود
پیشنهاد مطلب

سخن پایانی

در این نوشته کوتاه سعی کردیم نکاتی را برای آموزش زبان انگلیسی از صفر و بصورت خودآموز بیان کردیم که شاید برخی از آنها را از قبل می دانستید. استفاده از این نکات در مسیر آموزش زبان انگلیسی بصورت خودآموز و در خانه می تواند فرایند یادگیری را برایتان هموار تر کند. اگر شما هم نکته ای بلد هستین و از آن نتیجه گرفته اید که ما در این متن به آن اشاره نکرده ایم حتما در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا در آینده اضافه کنیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)