یکی از درس های مهم کنکور تجربی، درس ریاضی است. اما مشکلی که وجود دارد این است که خیلی از داوطلبان این درس رو کنار میذارند، پیشنهاد می کنیم اگر شما جزو این دسته هستید، این مطلب را تا انتها بخوانید.


مباحث ریاضی کنکور تجربی را می توان بصورت زیر بودجه بندی کرد:

 • احتمال: ۲ تا ۳ سوال
 • آمار: ۲ سوال
 • مشتق و کاربرد مشتق: ۵ تا ۶ سوال
 • مقاطع مخروطی: ۲ تا ۳ سوال
 • انتگرال: ۲ سوال
 • حد و پیوستگی: ۲ تا ۳ سوال
 • معادلات (دستگاه معادلات و معادله درجه ۲ ): ۲ سوال
 • تابع: ۲ تا ۳ سوال
 • مثلثات: ۱ تا ۲ سوال
 • از بین مباحث لگاریتم و ماتریس: ۱ تا ۲ سوال
 • تصاعد و دنباله هندسی و حسابی: ۱ تا ۲ سوال
 • هندسه: ۴ سوال

امروز در این مطلب قصد داریم یکی از منابع ریاضی کنکور تجربی را بررسی کنیم. پس حتما تا انتها مطلب آنالیز کتاب ریاضیات جامع کنکور تجربی مهروماه رو مطالعه کنید.

نیم نگاهی به کتاب ریاضیات جامع مهروماه
این کتاب منبعی کامل از تمامی مباحث ریاضیات، آمار و هندسه کنکور تجربی است که در کنار درسنامه خوب و روان، بانک کاملی از تست های ریاضی کنکور تجربی با پاسخ تشریحی را نیز دربر دارد.

کتاب ریاضیات جامع تجربی نوشته «مهندس سعیدی و مهندس میرجلیلی» است که در انتشارات مهروماه به چاپ رسیده است.
شاید در اولین نگاه به کتاب ریاضی جامع کنکور مهروماه از حجم زیاد آن بترسید! اما این کتاب شامل ۷ بخش اعم از دروس ریاضی ۱، ریاضی ۲،‌ ریاضی ۳، هندسه ۱، آمار و مدلسازی،‌ ریاضی عمومی ۱ و ۲ پیش دانشگاهی است. این کتاب در ۲۴ فصل تالیف شده و شامل ۴۸۰۰ تست است.
مولفان کتاب ریاضی جامع تجربی مهروماه با اشاره به درسنامه‌ های فوق العاده، شناختی کلی از مباحث مرتبط را به داوطلبان ارائه کردند و در ادامه با بیان مثال‌ های آموزشی و نکات کلیدی روند یادگیری مبانی ریاضیات را برای دانش‌ آموزان ساده کرده اند. در این کتاب دانش آموزان با بانکی جامع از تست‌ های چهارگزینه‌ ای گوناگون به چالش کشیده می شوند و در انتها نیز پاسخ تشریحی این سوالات را می توانید مطالعه کنید.
فهرست کتاب ریاضی تجربی مهروماه

درسنامه کتاب ریاضیات جامع مهروماه
درسنامه در هر فصل کتاب شامل ۴ مورد است:
توجه: این توضیحات از مقدمه کتاب گرفته شده است!
نمای کلی فصل: در ابتدای هر فصل مقدمه ای شامل جایگاه و اهمیت فصل و میزان سوالات مطرح شده از آن در کنکور سراسری به همراه نمودار نمای کلی فصل درج شده است. این نمودار که بر مبنای ترتیب و تقسیمات درسنامه تنظیم شده، به شما کمک می کند تا ساختار فصل را مرور کنید.
آموزش: در این بخش مطالب درسی، نکات آموزشی و نکات موردنیاز برای حل تست ها در ایستگاه های مختلف آورده شده است. بهتر است پس از خواندن کامل مطالب آموزشی هر ایستگاه به سراغ تست های مربوط به آن بروید. همچنین چونکه در این بخش روال آموزشی کتاب دنبال شده است، بنابراین برای فهم بهتر و حفط پیوستگی موضوعات بهتر است که مطالب درسنامه به ترتیبی که آمده است، مطالعه شود.
در این قسمت روابط و فرمول های کاربردی و مهم داخل باکس مشخص شده اند. همچنین نکته، تذکر، توجه، یادآوری، توضیح، نتیجه و بیشتر بدانید مواردی هستند که در بخش آموزش با علامت های زیر آمده اند.
نکات ریاضی جامع تجربی مهروماهدقت کنید که احتمال طرح تست از مباحث «بیشتر بدانید» در کنکور چندان بالا نیست (شاید حدود ۵٪) بنابراین اگر فرصت کافی یا برنامه ای برای درصد خیلی بالا در کنکور ندارید این قسمت را نخوانید.
مثال آموزشی: بسیاری از مباحث ریاضیات با حل مثال، بهتر فهمیده می شود. در بخش درسنامه هرجا که نیاز بوده مثال های آموزشی آورده شده است.
تست نمونه: در این قسمت سوالات مختلف برای تکرار و تمرین مطالب آموزشی بمنظور تسلط بیشتر آورده شده است. حل و فهم تمام سوالات نمونه ضروری است، زیرا با حل این تستها، نکات آموزشی مطرح شده را بهتر فرا خواهید گرفت و تسلط بیشتر بر مفاهیم ارائه شده پیدا خواهید کرد. توصیه کتاب این است که ابتدا سعی کنید تست ها را حل کنید و سپس به سراغ پاسخ کتاب بروید.

بررسی کتاب شیمی جامع کنکور مهر و ماه
پیشنهاد مطلب
[adinserter name=”in post”]

پرسش های چهار گزینه ای
در انتهای هر فصل بر اساس طبقه بندی موضوعی فصل، تست ها بصورت ایستگاه های مختلف ارائه شده است.
این ایستگاه بندی با سرفصل های درسنامه کتاب هماهنگ است. تعداد تست های هر مبحث بستگی به حجم فصل و اهمیت آن مبحث دارد. سعی کنید تست ها را طبق زمان کنکور برای هر تست که تقریبا ۱ دقیسه و ۴۰ ثانیه است، حل کنید و اگر به نتیجه نرسیدید یکبار دیگر درسنامه را مرور کنید.

آزمون های جامع
پس از تست های تفکیکی در انتهای هر فصل، چند آزمون جامع ۱۰ سوالی از مجموعه مباحث آن فصل فراهم شده است که پاسخ به آن می تواند تسلط شما را بر مجموعه مطالب سنجش نماید. پاسخ کلیدی این آزمون ها در انتهای بخش پاسخنامه تشریحی فصل آمده است.
همچنین در انتهای کتاب ۵ آزمون استاندارد مشابه کنکور طراحی شده تا محکی جدی برای داوطلبان باشد. 

پاسخنامه تشریحی
تست های تفکیکی کتاب بصورت کاملا تشریحی پاسخ داده شده است. در کنار هر پاسخ سطح تست به لحاظ میزان دشواری به ۳ سطح آسان،‌ متوسط و سخت سطح بندی شده است.

ویژگی های کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه 

 • پوشش کامل تمام نکات هفت کتاب ریاضی رشته‌ تجربی
 • آزمون‌ های تستی تفکیک شده در آخر هر فصل همراه با پاسخ تشریحی
 • شامل بیش‌ از ۴۸۰۰ تست نمونه و طبقه‌ بندی شده
 • شامل کلیه‌ تست‌ های کنکور از سال ۷۸ تا ۹۶
 • شامل کلیه‌ تست‌ های کنکورهای سراسری خارج از کشور از سال ۸۴ تا ۹۶ 
 • درسنامه‌ های با حجم مناسب و کامل
 • کیفیت چاپ و ظاهر خوب

دانلود یک فصل رایگان کتاب ریاضی تجربی جامع مهر و ماه
دانلود پاسخ تشریحی آزمون های جامع کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر وماه

نتیجه گیری
کتاب ریاضیات جامع کنکور تجربی مهر و ماه بدون شک یکی از بهترین و غنی ترین منابع درس ریاضی کنکور تجربی به ادعای مولفان می باشد. البته دانش آموزان زیادی نیز این عقیده را دارند و این کتاب توانسته در عرض چند سال ۷۸ بار تجدید چاپ شود.

بچه ها اگر شما هم مثل همه داوطلبان کنکور تجربی به فکر رشته های توپ تجربی هستید پس حتما درس ریاضی رو جدی بگیرید. کافیه کمی بیشتر از حد معمول براش وقت بذارید، مطمئن باشید نتیجه می گیرید. ریاضی کنکور تجربی مباحث آسون مثل احتمال و آمار و … داره و راحت با چند ساعت مطالعه میتونید سوالات این بخش رو جواب بدین. کسب درصد ۵۰ از این درس راحت شما رو به رتبه های زیر ۲۰۰۰ پرتاب میکنه!

راستی بچه ها اگه کتاب رو تا حالا تهیه نکردین، همین الان میتونید کتاب ریاضیات جامع کنکور تجربی مهر و ماه رو با تخفیف ۱۸ درصدی از بازارچه آنلاین کتاب بوکیاتو خرید و درب منزل تحویل بگیرید.
بچه ها نظر شما در مورد این کتاب چیه؟؟؟

کانال سروش مارکت کتاب بوکیاتو:       کانال سروش بوکیاتو
پیج اینستاگرامی بازارچه کتاب بوکیاتو:   
[adinserter name=”adment-468″]

لطفا به این تجربه امتیاز دهید