مجله آموزشی بوکیاتو: زبان انگلیسی کنکور بدون شک یکی از مهم‌ترین دروس دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری است که کسب درصد بالا در آن می‌تواند جایگاه شما را صدها و شاید هزاران نفر ارتقا بخشد. از ۲۵ سوال درس زبان انگلیسی کنکور سراسری، ۸ سوال (۳۲ درصد) بصورت مستقیم مرتبط با واژگان و در بخش درک مطلب و کلوز تست نیز سوالاتی از واژگان مطرح می‌شود که اهمیت این بخش را چندین برابر می‌کند. همچنین شما با تقویت دامنه واژگان خود می‌توانید متن ریدینگ‌ها و کلوز تست را نیز بهتر بفهمید و نتیجه بهتری را کسب کنید.


در این مطلب از بوکیاتو قصد داریم یکی از جدیدترین و کامل‌ترین منابع لغات زبان انگلیسی کنکور را به شما معرفی کنیم که با مطالعه آن می‌توانید از درصد صفر به درصدهای بالای ۸۵ کنکور برسید.
امروزه با وجود منابع بسیار متنوع در بازار و تبلیغات خیلی گسترده موسسات آموزشی، شاید بتوان گفت داوطلبان کنکور سراسری در انتخاب یک منبع صحیح برای ارتقا سطح زبان انگلیسی خود خیلی سردرگم هستند. اما اصلا نگران نباشید در این مطلب قصد داریم منبعی با ویژگی‌های منحصربفرد زیر را به شما معرفی کنیم که شما را از دام اتلاف وقت و هزینه‌های اضافی نجات می‌دهد:
 • حجم بسیار مناسب
 • جامع بودن
 • مناسب برای داوطلبانی که زمان کافی ندارند
 • ترجمه دقیق و کاربردی هر لغت
 • قیمت بسیار مناسب نسبت به منابع مشابه

کتاب لغات جامع زبان انگلیسی کنکور Fast Vocab Konkur

از آنجا که یکی از بهترین روش‌های آمادگی برای یک آزمون، تحلیل و بررسی آزمون‌های ادوار گذشته است، در کتاب واژگان جامع زبان کنکور (Fast Vocab Konkur) لغات مورد استفاده در کنکورهای ۷ سال اخیر بصورت کامل بررسی شده و بر اساس میزان تکرار مرتب شده‌اند. همچنین، در این کتاب تلاش شده تا با ارایۀ ترجمۀ دقیق و روان لغات، جملات مثال و نکات تکمیلی، یادگیری هر چه بهتر لغات میسر شود. در انتها نیز سؤالات کنکور رشته‌های مختلف با پاسخ تشریحی قرار داده شده تا داوطلبان بتوانند با محک زدن دانسته‌های خود، به بهترین نحو برای آزمون آماده شوند. در ادامه ویژگی‌های منحصربفرد کتاب واژگان Fast Vocab Konkur را با هم بررسی می‌کنیم.

حجم بسیار مناسب

یکی از خصوصیات مهم یک منبع مناسب برای آزمونی مانند کنکور سراسری با این حجم از مطالب که شما باید مطالعه کنید، حجم مناسب و کاربردی است. کتاب Fast Vocab Konkur (واژگان جامع زبان کنکور) فقط ۱۸۸ صفحه است که در قطع رقعی به چاپ رسیده است. این کتاب را می توانید در هر جایی همراه خود داشته باشید و از زمان خود بیشترین استفاده لازم را ببرید. شما می‌توانید کتاب لغات جامع زبان انگلیسی کنکور را تنها در چند هفته و با روزی ۱ ساعت مطالعه کنید و دامنه واژگان خود را تقویت کنید.
روش صحیح مطالعه درس زیست‌شناسی کنکور - ۲
پیشنهاد مطلب

جامع بودن

شاید مهمترین ویژگی یک کتاب، جامع بودن آن است. اینکه شما با مطالعه یک کتاب همه مطالب لازم برای آزمون خود را یاد بگیرید و نیازی به خواندن چندین منبع برای یک درس نداشته باشید. کتاب واژگان جامع کنکور، تمام لغات مهم برای درس زبان انگلیسی کنکور سراسری را در خود دارد. لغات اصلی درس‌ها، ریدینگ‌ها و تمرین‌های کتاب درسی در این کتاب گنجانده شده است.
 • ۱. قرار دادن لغات به ترتیب اهمیت و تکرار: در این کتاب، لغات به ترتیب پرتکرار به کم‌تکرار مرتب شده‌اند. این دسته‌بندی به شما کمک می‌کند تا در زمان کم و به بهترین شکل بتوانید خود را برای آزمون آماده کنید.
 • ۲. نقش دستوری (Part of Speech) لغات: نقش دستوری یعنی اسم، فعل، صفت، قید، حرف اضافه، یا … بودن یک کلمه. در این کتاب، بعد از هر لغت، نوعِ کلمه در داخل پرانتز و بصورت اختصاری نمایش داده شده است. راهنمای علائم اختصاری بعد از مقدمۀ کتاب آورده شده است.
 • ۳. تلفظ لغات: بعد از نقش دستوری هر لغت، تلفظ IPA «الفبای فونتیک بین‌المللی» آن ارائه شده است. راهنمای استفاده از تلفظ IPA نیز بعد از مقدمه آورده شده است.
 • ۴. مترادف‌های لغات: بعد از تلفظ هر لغت، مترادف‌ها و متضادهای مهم هر یک از معانی مختلف آن قرار داده شده‌اند.
 • ۵. مثال‌های نمونه به‌همراه ترجمۀ آنها: در این قسمت، مثال‌هایی از کاربرد لغات به‌همراه ترجمۀ روان آنها آورده شده است. توصیه می‌کنیم این مثال‌ها را با دقت مطالعه نمایید.
 • ۶. سؤالات کنکور رشته‌های مختلف با پاسخ تشریحی: در انتها هم سؤالات کنکور ۷ سال اخیر رشته‌های مختلف (از کنکور ۹۱ تا ۹۷) با پاسخ تشریحی قرار داده شده تا داوطلبان بتوانند با محک زدن دانسته‌های خود، به بهترین نحو برای آزمون آماده شوند.
 • ۷. لغات پرتکرار زبان انگلیسی کنکور سراسری


کتاب واژگان جامع کنکور سراسری

بررسی کتاب پنج گنج ادبیات کنکور مهروماه
پیشنهاد مطلب
مناسب برای داوطلبانی که زمان کافی ندارند

با توجه به حجم کم کتاب لغات Fast Vocab Konkur، این کتاب برای داوطلبانی که زمان زیادی برای مطالعه درس زبان انگلیسی ندارند و یا در درس زبان ضعیف هستند، بسیار مناسب است.

ترجمه دقیق و کاربردی هر لغت

در کتاب فست کنکور ترجمه‌های روان و دقیق لغات آورده شده است. این ترجمه‌ها، به ترتیب کاربرد آنها در زبان انگلیسی آورده شده‌اند. معانی متفاوت از طریق علامت (؛) از یکدیگر جدا شده‌اند. همچنین، کاربرد کلی هر معنی در داخل کروشه [] قرار داده شده که یکی از نقاط قوت کتاب است و در تست‌زنی و استفادۀ صحیح از لغات بسیار کمک‌رسان است.
قیمت بسیار مناسب نسبت به منابع مشابه

قیمت یک منبع، یک خصوصیت مهم برای خرید آن و دغدغه اصلی داوطلبان است. قیمت پشت جلد کتاب لغات فست کنکور ۱۶۰۰۰ تومان است که شما عزیزان می‌توانید این کتاب را با تخفیف ۱۳ درصدی و با قیمت ۱۳۹۰۰ تومان از بوکیاتو سفارش دهید.

مولفان کتاب

  منبع: فست زبان
لطفا به این تجربه امتیاز دهید