امروز در این مقاله از مجله کتاب بوکیاتو قصد داریم به بررسی کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز بپردازیم. حتما با ما همراه باشید


زبان انگلیسی کنکور یکی از دروس مهم عمومی می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی در تراز و درنتیجه رتبه شما داشته باشد و با ضعفی که داوطلبان در این درس دارند میشه این درس رو، یکی از درس های کلیدی کنکور دانست.

نیم نگاهی به کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز
این کتاب را می توان کتابی جامع برای زبان انگلیسی عمومی کنکور دانست که شامل درسنامه های خلاصه و روان گرامر، سازمان دهی واژگان، درک مطلب های خوب و تست های کنکورهای سراسری و البته تالیفی مشابه می باشد.

نویسندگان کتاب زبان انگلیسی جامع خیلی سبز
کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز تالیف «علیرضا جابری» و «امیرحسین مراد» است که در انتشارات خلاق خیلی سبز به چاپ رسیده است.

بخش های مختلف کتاب زبان جامع خیلی سبز
کتاب بصورت درس به از سال سوم شروع شده و کتاب پیش دانشگاهی رو هم شامل میشه. درسنامه های جامع، سازماندهی واژگان و هم نشینی های مهم، درک مطلب (ریدینگ)، کلوز تست و پاسخ های تشریحی بخش های کتاب را تشکیل می دهند.

بررسی کتاب لغات Fast Vocab
پیشنهاد مطلب

درسنامه های زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز
در این بخش که ابتدای هر درس قرار دارد، مباحث گرامر بصورت خلاصه و کامل مطرح شده است. آموزش گرامر برای زبان عمومی کامل است اما برای زبان تخصصی خیر! در این کتاب از پرداختن به مباحث اضافی کنکور خودداری شده است. در پایان این بخش بین ۴۰ تا ۶۰ تست گرامر از کنکورهای سراسری گذشته مطرح شده که کافی و بسنده است.

سازماندهی واژگان و هم نشینی های مهم

متن خود کتاب درمورد این بخش نوشته:
اثبات شده است که اگر کلمات در گروه های هدفمند دسته بندی شوند و یا اگر در یک ترکیب دیده شوند، آنگاه یادآوری آنها بسیار ساده تر خواهد بود.
… بنابراین در این بخش با توجه به موضوع درس کلمات را دسته بندی کردیم و در ادامه کلمات مرتبط و ترکیب های مهم درس را گفته ایم.

بخش دیگر کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز، سازماندهی واژگان و هم نشینی های مهم است. در این قسمت تمامی لغات هر درس بصورت دسته بندی های موضوعی ارائه شده اند. البته لغاتی هم که در رابطه با درس، در متن خود کتاب نیامدند ولی در کنکور از آنها قبلا سوال مطرح شده، در اینجا آورده شده است.
در آخر هم تست های واژگان مربوط به درس در قالب تست های تالیفی و تست های کنکوری مطرح شده اند.

Reading Comprehension (درک مطلب)
یکی از بخش های خوب کتاب، قسمت درک متن یا ریدینگ می باشد که برای هر درس ۶ متن مرتبط با موضوع درس انتخاب شده است که انصافا میتوان یکی از نقاط قوت کتاب دانست. در قسمت پاسخ تشریحی، ترجمه متن آورده شده است و همه تست های پاسخ داده شده اند.
سطح متن ها هم خوب است و شما را با ساختار کلی درک مطلب کنکور آشنا می کند.

روش صحیح مطالعه درس زیست‌شناسی کنکور - ۱
پیشنهاد مطلب
[adinserter name=”in post”]

Cloze تست
بخش آخر هر درس کتاب زبان جامع کنکور خیلی سبز مربوط به سوالات کلوز تست است. ۵ کلوز تست مرتبط با موضوع درس ارائه شده است که در پاسخ تشریحی آنها، نکات مربوط و تکنیک های حل این سوالات آورده شده است.

ویژگی های کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز

لطفا به این تجربه امتیاز دهید