آزمون EPT چیست؟

آزمون زبان دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد، EPT نام دارد. قبولی در این آزمون که در سطح آزمون تافل (TOEFL) هر ماه برگزار می شود برای دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه ضروری و لازم است.


بخش‌های مختلف آزمون EPT

این آزمون دارای ۱۰۰ سؤال است و از ۴ بخش زیر تشکیل می‌ شود:
۱. بخش اول: واژگان که شامل حدود ۲۵ تست است.
۲. بخش دوم: گرامر و ساختار جملات که شامل ۳۰ سؤال تشخیص خطا و ۱۰ سؤال چهار گزینه‌ ای است.
۳. بخش سوم: درک مطلب که شامل ۲۰ سؤال درک مطلب است.
۴. بخش چهارم: کلوز تست که شامل ۱۵ سؤال چهار گزینه‌ ای است.

کتاب Fast Bank EPT در یک نگاه
این کتاب را می توان کامل ترین مرجع سوالات آزمون EPT دانشگاه آزاد دانست زیرا پاسخ تشریحی – تحلیلی سوالات، نیاز هر داوطلبی را برای مرور مطالب و بررسی سوالات ادوار گذشته کاملا مرتفع می کند. همچنین با بروز بودن کتاب شما تقریبا از اولین دوره آزمون تا آخرین دوره را در اختیار دارید.

کتاب بانک سوالات آزمون ای پی تی با پاسخ تشریحی – جلد اول

جلد اول کتـاب (Fast Bank (EPT شامل ۲۳۰۰ تست ۲۳ دوره گذشته آزمون (از اسفند ۹۴ تا بهمن ۹۶) است و در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه شده در کتاب های Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان، واژگان جامع Fast Vocab و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون های زبان استفاده شده است.

کتاب بانک سوالات آزمون EPT با پاسخ تشریحی – جلد دوم

در کتاب Fast Bank EPT جلد دوم، سوالات آزمون EPT از آذر ماه ۹۶ تا آزمون تیر ماه ۹۷ با پاسخ های مگاتشریحی در ۱۸۸ صفحه تهیه شده است. در جلد دوم بانک سوالات هر بخش از سوالات آزمون ابتدا تحلیل شده است و سپس پاسخ های تشریحی بصورت کامل و ارجاع به مباحث مربوطه آماده شده است.

کتاب بانک سوالات ای پی تی یا Fast Bank EPT تالیف استاد مهرداد زنگیه وندی در انتشارات جنگل به چاپ رسیده و در مدت زمان کوتاهی توانسته که به یک منبع مهم و کاربردی برای سوالات آزمون EPT تبدیل شود. این کتاب شامل سوالات آزمون بهمراه پاسخ تشریحی – تحلیلی است که با سبکی نوین و ابتکاری به ساده ترین شکل ممکن تالیف شده است.

همه چیز درمورد کتاب بیشعوری خاویر کرمنت
پیشنهاد مطلب
[adinserter name=”in post”]


بخش‌های مختلف کتاب Fast Bank EPT

سوالات لغت یا واژگان
در بخش لغت آزمون EPT کتاب بانک سوالات با پاسخ تشریحی، سوالات ترجمه فارسی روان دارند و تمامی گزینه ها نیز با ترجمه فارسی و کاربردی آنها ارائه شده‌اند. برای آمادگی برای بخش لغات ما به شما کتاب قدرتمند واژگان Fast Vocab را معرفی می کنیم که چکیده‌ای از برترین منابع لغت زبان انگلیسی برای آزمون EPT هستند. برای آشنایی بیشتر با کتاب لغات Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی کلیک کنید.

سوالات گرامر
یکی از مهم ترین ویژگی های یک کتاب نمونه سوال با پاسخ تشریحی، قسمت پاسخ های آن است. در این بخش از کتاب تمامی نکات مربوط به تست های گرامر به زبانی کاملا ساده برای شما داوطلبان عزیز آزمون EPT ارائه شده است. همچنین دلیل نادرستی گزینه های دیگر و آموزش‌های کوتاه در مورد آن مبحث در قسمت پاسخ های تشریحی سوالات گرامر کتاب Fast Bank EPT گنجانده شده است. همچنین برای یادگیری مباحث گرامر آزمون EPT، می توانید پرفروش‌ترین و جامع ترین کتاب گرامر آزمون ای پی تی را مطالعه کنید. کتاب Fast Grammar تمامی مطالب گرامری لازم برای آزمون را با زبانی ساده و فارسی به شما آموزش می دهد. برای آشنایی بیشتر با کتاب فست گرامر کلیک کنید.

برای خرید کتاب Fast Bank EPT جلد دوم با تخفیف ویژه کلیک کنید.

سوالات درک مطلب یا ریدینگ
در بخش پاسخ تشریحی سوالات درک مطلب آزمون EPT کتاب Fast Bank EPT جلد دوم استاد مهرداد زنگیه وندی، لغات سخت هر متن استخراج شده است و همچنین تکنیک های پاسخگویی به سوالات درک مطلب به شیوه‌ای منحصر بفرد ارائه شده است. اگر بدنبال منبعی مناسب و جامع با حجم کم برای یادگیری مباحث درک مطلب هستید، می توانید کتاب درک مطلب جامع آزمون های زبان Fast Reading ویرایش دوم را مطالعه کنید. این کتاب، تنها منبع درک مطلب آزمون های زبان در ایران است که با حجم بسیار مفید توضیحات و همچنین نمونه متن های آزمون ای پی تی با ترجمه فارسی و پاسخ تشریحی، قدرتمندترین کتاب درک مطلب برای آزمون ای پی تی است. برای آشنایی بیشتر با کتاب Fast Reading کلیک کنید.

بررسی کتاب لغات Fast Vocab
پیشنهاد مطلب

مزیت های کتاب بانک سوالات EPT

  • بروز بودن سوالات 
  • پاسخ تحلیلی همه گزینه های
  • تفکیک بخش ها به ترتیب سوالات آزمون
  • ارجاع مباحث مربوطه به منابع مرتبط
  • ترجمه سوالات لغت
  • استخراج لغات متون درک مطلب
  • ارائه روش های تستی
  • دور رنگ بودن کتاب
  • چاپ انتشارات جنگل

در حال حاضر جلد اول کتاب بانک سوالات آزمون EPT، ویرایش سوم است که شامل سوالات آزمون از اسفند ۹۴ تا آبان ۹۶ است و این کتاب توانسته در کمتر از ۶ ماه سه بار تجدید چاپ شود. جلد دوم کتاب Fast Bank EPT نیز سوالات آزمون را از آذر ماه ۹۶ تا تیر ماه ۹۷ با پاسخ مگاتشریحی را شامل می شود.
دانلود یک فصل رایگان کتاب بانک سوالات ای پی تی با پاسخ تشریحی

هم اکنون می توانید کتاب بانک سوالات آزمون EPT جلد اول را با تخفیف ویژه خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

برای خرید کتاب بانک سوالات آزمون EPT جلد دوم با تخفیف ویژه از فروشگاه کتاب بوکیاتو کلیک کنید.

شما هم اگر این کتاب را مطالعه کردید خوشحال می شویم نظرات خود را با دوستانتان در میان بگذارید.

[adinserter name=”adment-468″]